Spolu navždy

Stejně jako se staráte o své tělo, vlasy nebo oblečení, měli byste věnovat tu správnou péči i své kabelce. Kožené kabelky oproti obyčejným koženkovým, které vydrží maximálně dvě sezony, mají tu výhodu, že jde většinou o investici na celý život.

Jak tedy o kabelku správně pečovat?

-Ideální úschova

Pokud jste svoji oblíbenou tašku na nějaký čas odložily a nosíte momentálně jinou, nezapomínejte ji dobře uskladnit a to tak, aby se na ni neprášilo, nemohlo dojít k poškození nebo odření a taška správně „dýchala“. Před uskladněním je také dobré tašku vycpat, např. novinami, aby si stále uchovala svůj originální tvar.

-Domácí čištění x čistírna

Pokud jste se rozhodly a do kabelky investovaly nemalou částku, volte raději profesionální čistírnu. Něco málo pro své kožené doplňky však můžete udělat i doma. Rozhodně jim dodejte výživu a ochranu speciálními přípravky. Pořídíte je v každém obchodě s koženými věcmi. Pokud se vám ale na kabelce objevil nepříjemný flek, který si žádá chemické čištění, rozhodně to nezkoušejte napravit doma! V každé lepší čistírně mají s chemickým čištěním kožených výrobků bohaté zkušenosti a umí je i v případě nejvyšší nutnosti dobarvit.

-Slušné zacházení s kabelkou

Ke kabelce se chovejte hezky, jako by to bylo Vaše druhé já a to si přece zaslouží něco extra! Neházejte s ní, nenechávejte ji tahat těžké věci, nedávejte ji dospod pod jiná zavazadla, nepokládejte ji na špinavé povrchy.

Za tuto péči se Vám kabelka odvděčí a bude Vaší přítelkyní celá dlouhá léta.