Proč milujeme kůži?

Přemýšlíte o koupi nové kabelky, ale nechcete svým nákupem zbytečně zatěžovat planetu? Přemýšlíte, že se vzdáte své milované kůže, kterou máte ve skříni roky a spokojíte se se syntetickým materiálem? 

Kůže má své nesporné výhody, je odolná, trvanlivá, při správné péči získá krásnou patinu. Kvalitní kabelka zraje stejně jako kvalitní víno, oproti syntetické kůži se rychle rozkládá v přírodě.  Důvodem proti koupi kůže může být fakt, že jde o produkt živočišného původu. 

Přestože se malá část spotřebitelů rozhodla  z etických důvodů přestat nakupovat živočišné produkty, nevědomky přispívají  k plýtvání v chovu hospodářských zvířat. Podle Susannah Davda z The Shoe Consultant  jde “o mrhání zdroji, pokud zvířata uhynout pouze kvůli masu”.Globální poptávka  masa v současnosti převyšuje nabídku, což je důsledek zvýšené spotřeby masa v ekonomicky rychle roustocích zemích a pokud se ze zvířete zpracuje pouze maso, skončí tyto zvířecí kůže na skládce nebo jsou zbytecně spáleny”.

A co  ta syntetická kůže? Někdy také veganská kůže, bývá propagovaná jako ekologické řešení, ale z větší části jde o ropné  produkty, které které nejsou v přírodě rozložitelné ani recyklovatelné.Takže, vybítejte dobře. Líbí se mi totiž věta: ” Nejsem tak bohatá, abych si mohla kupovat nekvalitní kabelky”.Náš tip? Kvalitně zpracovaná kabelka, která Vás ohromí na první dohled dokonalými liniemi a perfektně hladkým povrchem . Při každodenním nošení oceníte její praktičnost.

 

Autorkou textu je Petra, Account manager se zájmem o četbu, kvalitní hudbu, moderní životní styl a meditaci.