Pro naše lepší zítřky

chtěla bych se s Vámi podělit o nedávném filmu co jsem viděla. Tento film- dokument mě jako úplného laika přímo zděsil a zároveň uchvátil. Jedná se o hodinu a půl trvající životní poselství od sira Attenborougha. Dokument s názvem : A Life on Our Planet se dá myslím shlédnout jen na platformě Netflix.

Pan Attenborough má 94 let a z hloubi svého srdce miluje přírodu a celý život se jí věnuje, studuje faunu i flóru. Během jeho života natočil dost dokumentů ale tento film je poněkud jiný. Zachycuje jak člověk systematicky ničí přírodu v průběhu let v takovém množství, že jsme na takzvaném mezníku udržitelnosti planety. Strhující záběry v nádherné kvalitě zachycují vývoj člověka a industrie, zároveň také jak jde tento vývoj ruku v ruce proti přírodě. Vypravěč poukazuje na všechny aspekty které člověk úmyslně i neúmyslně zapříčinil vůči planetě. Krásně a systematicky, aby to pochopil úplně každý, rozebírá důsledky našeho chování. Nakonec odkazuje lidstvu jakýsi nadějný pohled, který mne jako divačku trochu uklidnil. Nevím jestli se dá říct uklidnil, ale do jisté míry asi ano.

Tento dokument by měl vidět každý. Ano každý bez rozdílu na věk, pohlaví či zda Vás osobně baví příroda či nikoliv. Od té doby, věřte mi, se na věci dívám jinak. Snažím se nevytvářet tolik odpadu, zajímám se o udržitelnost. Jsem sice úplný laik ale nechci už žít v totálním sobectví, kdy jen vše spotřebováváme a přírodě nic nevracíme.
Termíny environmentalismus a ekologismus někteří chápou jako synonyma. Ale není tomu úplně přesně tak.

Řešíme s našimi dodavateli kůží a výrobků na náš e-shop jejich postoj vůči těmto tématům. Řešíme pracovní podmínky jejich zaměstnanců a zda se výroba chová ekologicky. Sami jsme objednali balení z papírového kartonového recyklátu pro naše zboží. Malé a velké krabičky které Vám zasíláme, jsou slepeny papírovými páskami a snažíme se minimalizovat plasty. Vím, je toho zatím opravdu málo co můžeme jako malá firma udělat pro lepší zítřky, ale pokud nezměníme myšlení každého z nás, tak nemáme cesty zpět. Každý jedinec když trochu začne s ekologií u sebe je pořád lepší, než se na to úplně vykašlal a říkat si: mě je to fuk beztak to nemá smysl.

Moc děkuji za přečtení tohoto článku.

Mějte krásný den.