Peněženka vs. Přítelkyně

Chtěl bych se s Vámi podělit o mém rozhodnutí, na kterém měla velkou zásluhu má přítelkyně. Upozornila mě, když viděla moji koženou peněženku. No nevím, jestli to bylo upozornění, nebo spíš klasický výsměch. Její tón hlasu při větě: Co to JAKO máš za salát a co v tom JAKO všechno nosíš?! První věc, co mě napadla bylo: holka do toho nic není ale když mi z mé peněženky vypadly všechny mince na zem tak jsem byl ticho.

Měla prostě pravdu (sakra – opět), koukám dovnitř a co v ní vlastně mám, když vyseparuji peníze? Samozřejmě slevové kartičky od benzínek – to je důležité, dále zbytek mých vizitek, vybledlý účet od bot na běhání a v natrhlé přihrádce na mince jsem dokonce našel i ztracený knoflík od košile. V tu chvíli jsem si uvědomil že je něco špatně.

Jelikož doba kamenná je pryč, mrknul jsem, co nabízí Appstore a stáhl si aplikaci Stocard.

Naskenoval jsem si karty do mobilu, tudíž plastové kartičky musely z peněženky ven. Zahodil jsem prakticky všechny nesmysly, co jsem v peněžence nosil a zůstal mi řidičák, občanka a karta od VZP.

Co teď s vytahanou peněženkou, co vypadá jako chleba po přejetí traktorem? Zbyly mi tři karty, které musím mít u sebe a pár vizitek, drobné jsem si řekl že budu házet do loketky v autě. Nechápu, proč mě to nenapadlo dřív, když nonstop sháním drobné na Wapku. Nemám moc rád chodit po obchodních centrech, takže přišel na řadu kamarád Google a já brousil po netu, co si koupit.

 

Peněženka by měla být určitě kožená, nejlépe celokožená a úzká ať se mi vejde všude. V cenové relaci kolem tisícovky, protože víc pro mě nemá smysl. Nejsem Armani týpek v Lamborghini s platinovým příjmem od táty.

Peněženku jsem si koupil zde, mají fakt výběr a myslím si, že je dost kvalitní, protože je celokožená.

Nechci nikomu radit, co si koupit, ale jakmile vyměníte svůj starobní salát za funkční pouzdro na peníze, uděláte velký kus dopředu ve svém životě. Opravdu, od té doby jsem vyházel veškeré přebytečné věci i z garáže. Dokonce jsem daroval i staré oblečení „které si vezmu přeci příště“, nebo do něj zhubnu. Celkově jsem začal přemýšlet trochu jinak a začal si třídit nejen věci ale i lidi v životě, tudíž letěla i přítelkyně. Ta holka mě totiž neskutečně peskovala a já už ji měl dost ale za tu novou koženou peněženku jsem ji přece vděčný.

 

 

×Autor textu DJ, Marketingový specialista se zájmy o auta, trendy, cestování a hudbu.